Jaunumi

 

Slīteres Nacionālais parks aicina uz trim rudenīgiem dabas izziņas pārgājieniem


Dabas aizsardzības pārvalde (turpmāk – Pārvalde) oktobrī aicina ceļotājus atklāt Slīteres Nacionālā parka (SNP) dabas daudzveidību trijos pārgājienos dabas ekspertu vadībā – izzināt pilskalnus nacionālā parka pievārtē, vērot putnus Kolkasragā, kā arī iepazīt sēņu daudzveidību Šlīteres Zilo kalnu apkārtnē.

«Rudens ir aizraujošs laiks dabā. Lai arī nereti tas atnes skumjas par vasaras beigām, tomēr, it kā mierinot, ievieš skaistas pārmaiņas dabā – lapas nomaina savu zaļo krāsu uz zeltainu, sārtu un koši oranžu, putni sasaucoties pulcējas lidojumam uz ziemošanas vietām, bet mežos cita pēc citas savu daiļumu atrāda sēnes. Pārgājienos aicinām pieredzēt mazliet no visa,» saka Dabas aizsardzības pārvaldes dabas izglītības centra “Slītere” vadītāja Baiba Ralle.

Sestdien, 2. oktobrī plkst. 11.00 interesentiem būs iespēja baudīt lapu zeltu pārgājienā «Kaļķupes pilskalni un dabas jaukumi» kopā ar dabas eksperti, bioloģi Rūtu Abaju. Garums: 6 km. Ilgums: 3 – 4 h. Pārgājiena dalībnieki varēs dzirdēt stāstus gan par pašas pārgājiena autores jaunatklāto Kaļķu pilskalnu, gan izteiksmīgo Puiškalnu un tā tuvējo «Īvnieku» mājvietu.

3. oktobrī plkst. 10.00, atzīmējot Eiropas Putnu vērošanas dienas, ceļotāji aicināti doties uz tālāko Kurzemes Ziemeļu punktu – Kolkasragu, lai kopā ar zinošo biologu, ornitologu Ritvaru Rekmani pieredzētu rudens putnu migrāciju. Pārgājiena garums: 4 km. Ilgums: 3 h. Nacionālo parku šķērso Baltās-Baltijas jūras migrējošo putnu ceļš. Lai arī aktīvāka putnu migrācija šeit vērojama pavasaros, arī rudeņos šeit var novērot retas putnu sugas, kas Latvijā neligzdo, bet novērojamas tikai kā caurceļotājas. Rudenī šeit var novērot bridējputnus, arī ūdensputnu migrācija gar ragu var būt intensīva.

Savukārt 9. oktobrī plkst. 10.00 ikviens interesents Šlīteres Zilo kalnu apkārtnē kopā ar mikoloģi Initu Dānieli aicināts doties īsti rudenīgā sēņu ekspedīcijā – izzināt nacionālā parka sēņu dažādību un iegūt jaunas zināšanas gan par jau zināmām, gan mazpazīstamām sēnēm, kas parasti sēņotāju uzmanību nepiesaista, un to daudzveidīgo izmantošanu. Pārgājiena garums: 5 km. Ilgums: 3 h.

Visi pārgājieni ir bez maksas, taču dalība tajos notiek, ievērojot valstī noteiktās aktuālās publisko pasākumu epidemioloģiskās prasības. Dalībnieku skaits pārgājienos ir ierobežots, un dalība tajos šogad notiek tikai iepriekš savlaicīgi piesakoties. Pieteikšanās pārgājieniem: 28611079, baiba.ralle@daba.gov.lv.

Sīkāka informācija par katru pārgājienu atrodama www.daba.gov.lv pasākumu sadaļā un Slīteres Nacionālā parka Facebook profilā.

SNP dabas daudzveidības ziņā ir viena no bagātākajām teritorijām Baltijas jūras piekrastē un Ziemeļeiropā. Parkā atrodami visi Latvijas dabai raksturīgie meža tipi, puse no Latvijā augošajām augu un 60% Latvijas sūnu sugu. SNP ir iekļauts Natura 2000 teritoriju tīklā. Tas ir īpaši aizsargājamo dabas teritoriju tīkls, kas vieno aizsargājamas dabas teritorijas visās Eiropas Savienības valstīs. Izveidots retu augu un dzīvnieku sugu aizsardzībai un saglabāšanai.

Plašāka informācija:
Baiba Ralle
Dabas aizsardzības pārvaldes
dabas izglītības centra «Slītere» vadītāja
Tālr.: 28611079


 
----------
CMS v.2.0.1 © RixtelLab 2014-2024

Mājas lapu izstrādāja Grandem , programmēja Rixtel Lab.